Re: [Mabi Chüimimuta] Yeni Tatlar Denemek

Frip'in açıklamalarından sonra, planımın bir kısmı suya düştü diyebilirim. Ancak pes edecek değilim. Kraliyet polisi olmamın imkanı yokmuş, zira katı kurallar varmış ve bu kuralları aşmak için torpil kullanmak yasakmış. Çarpık çoğu şey olsa bile, en azından burada bir düzen oturtmuşlar mantıklı olarak. Kraliyete yabancı birini sokmak zaten büyük bir problem yaratırdı. Kraliyet polisi olamayacaksam, kaçak olarak yaşamam gerekiyor. Ancak sadece benim kaçak olmam gerek, Frip'in değil. Burada da tek sıkıntı, benim yapacağım her hamlenin illegal olması olacak. Özellikle bir kaçak olarak, yaşamam bile illegal bir hamle. Bunu düşünürsek, işim çok zorlayıcı olacak, ancak en sonunda hepimizi tatmin edecek bir kadere, bir sona ulaşacağımıza inanıyorum.

Frip, planımı detaylı bir şekilde öğrenmek istedi. Ona, yani ortağıma, Kızıl Ay'ın görünecek patronuna açıklamam gerek. Asıl figür o olmalı, ben arka planda yaşamalıyım. Bir saat bulana kadar, yaşamımı gölgelerde geçirmek zorundayım. Görünmeden, bilinmeden. Buna katlanabilirim, biliyorum. Frip'in isteyeceği evde yaşayarak, belki bir maske bile takarak işlerimi halledebilirim. Zaten bana asıl işleri getiren Frip olacak. Benim sadece güvenilir birkaç adam toplamam gerekebilir. Yeni insanlar tanıma işinde, kendimi bir şekilde bilinmeyecek duruma getirmek zorundayım. Bunun için en iyisi, maske olmalı.

"Ben kaçak olarak yaşayacağım." Dedim sakinlikle. "Ancak sen bir kaçak olmayacaksın. Bu işi bir madalyon gibi düşün. Sen görünen yüzüsün, ben ise görünmeyen yüzü. Ancak ikimiz birlikte biriz. Bu sebeple, şöyle yapacağız. Sen bana dosya getireceksin, dosya araştırmaları sende olacak. Bu bahsettiğim dosyalar sadece senin erişebileceğin, kraliyette saklanan şeyler olabilir, öyle bir şey var mıdır bilmiyorum ancak olmalı. Bu dosyaları bana getireceksin, hepsinin araştırmalarını ben yapacağım. Kısacası kendimi tehlikeye atacak kişi benim. Zaten yakalandığım anda ağır bir cezayla yargılanacağımı biliyoruz. Bu yüzden tehlikede olan ben olacağım. Planı kısaca özetlersem, sen kraliyetteki dosyaları, belki de karakolda saati andıran, cevaplanmamış dosyaları bana getireceksin, ben de araştırmaya çıkacağım. Bu şekilde, saate adım adım yaklaşacağız."

Mantıklı bir plandı. Yavaş yavaş, adım adım yaklaşacağımız bir plan. Kızıl Ay'ın muhteşem planı.
► Show Spoiler
Image
GERIR BIREJ
Image
Image
image

Re: [Mabi Chüimimuta] Yeni Tatlar Denemek

"Dosyalar mı?" Frip kara kara düşünüyor ve "Tamam, dosya toplama konusunda yardımcı olmaya çalışacağım. Yakalanmamaya çok dikkat etmen gerek. Sana az önce söylediklerim bir yana dosya çalma kadar büyük bir hükümet suçu işlersem benim de başım belaya girer. Böyle bir riski alacaksak çok ama çok dikkatli olmamız lazım Mabi. Ama biraz zaman geçmesi iyi olur. Ortam durulsun, bir süreliğine gözden uzak duralım." diyor. Sebebini ise "Himota festivali yeni bitti, şu anda hükümet çok aktif. Herkesin programı var, çalışanlar kraliyet şatosuna olduğundan daha fazla dikkat ediyor." diye açıklıyor. Böylelikle Frip ile planını onaylamış oluyorsun. Geriye ise planı uygulamak oluyor. Ama önce bir maskeye ihtiyaç duyuyorsan o tarz şeyleri nerede bulacağını da öğrenmen gerekecek gibi duruyor.

Kızıl Ay'ın muhteşem planı başlasın.
Off Topic
Konu sonlanmıştır.

Ödüller:

Mabi Chüimimuta
• 75 IP

Bir sonraki konu 4 gün sonra açılacaktır.
Off Topic
Ana Kurguya katıldığınız için dağıtabileceğiniz 10 stat puanı bulunmaktadır.
Locked

Return to “Teşkilat Merkezi”