Büyücülük Üzerine - Büyücü Bretsamo (P.Ö. 998)

Off Topic
Kitabın diğer bölümleri ilerleyen günlerde paylaşılacaktır.
Ah, bu diyarlarda vardır güç ve kudret, lâkin getirir ebediyen günah, seçeni bilir, seçmeyeni bilir, reddedeni vazgeçer öbür diyarı düşünür, kabul edeni bu diyarın kralı olma yolunda ilerler. Bereket ve bolluk mudur temin edilecek? Ölüm ve yıkım mıdır? Kimi imrenir, kimi korkar. Ben, Bretsamo bilirim büyü nice canlıları göç ettirmiştir öbür diyarlara. Nasıl tanışırım onlarla? Nasıl getiririm geri? Elbet damarlarımda gezen bu gücün yardımıyla dağları deliyorsam öbür diyarın aciz, yıkık ruhlarını da geri getirmeyi bilirim diyarıma. Büyü nereden geldi bana diye soran komşularım oluyor, korkuyorlar elbet, kendilerine bir gün geri döner mi yaptıkları ayıplar olağanüstü yollarla? Neyse, anlatıyorum onlara. Bir gün bir balıkçı gözüktü gözüme, uzak diyarlardan geldim dedi. Tutuşturdu elime bir odun parçası, dedi bunu salla, gelecek sana istediğin her şey. O gün bugündür ben büyünün kralıyım, bu diyarların kralıyım. Neymiş efendim, Gedhilfe varmış, Himota varmış! Ben varken bu diyarlarda kimse kral olamaz! Bundan yedi gün önce bir adamı yokluğa karıştırdım. Hala da soruyorlar, sen kimsin bre Bretsamo? Ben Büyücü Bretsamo'yum.
Locked

Return to “Gedhilfe”