Gazete #6

Tihami;
Tihami'nin sevgili lideri su kenarında balık tutarken görüntülendi.
"Ooo, hanımefendi kolay gelsin. Ne yakalıyorsunuz bugün?"
"Sazan."
"Peki, durum nasıl?"
"Gördüğüm kadarı ile bir sürünün dikkatini çektim."
"Hani nerede? Biz göremiyoruz."
"Buyrun." *Tihami lideri habercilere ayna tutar.*

Djurat;
Bugün Djurat halkının nabzını tutuyoruz!
"İyi günler efendim, nasılsınız?"
"Nasıl olayım amına koyayım? Ülkeyi bok götürüyor! Hep bu Qardakhlılar yüzünden!" *Birisi eski dilde adama bağırır.*
"Ne diyorsun lan sen, değişik? O dili kullanan ağzını sikerim senin!"
Evet, Djurat halkının nabzı yüksekmiş. Şu an kavga çıkmış bulunmakta. On beş kişi birbirini dövüyor. Bıçak çekildiğini görüyorum. Anlaşılan, yakın zamanda Djurat halkının nabzı olmayacak. Bizim de nabzımız durmadan tüyelim arkadaşlar.

Dusha;
(Kamera önce güneşi, sonra köyü gösterir.)
Hafiften esen rüzgâr yaprakların oynaması ile varlığını belli etmekte. Güneş içimizi ısıtırken rüzgâr da bizi serinletiyor. Ağaçlar çiçek açmış. Görüntü şahane! İleriden geçen dereye bakın. Masmavi ve etrafındaki çimenler yemyeşil. Boy boy ağaçlar altında dinlenen hayvanlar ve insanlar var. Tapınak insanın içini huzur ile dolduruyor. Çocuklar sokakta oyun oynuyor. Ne de mutlular!
"Abi, Poshota ve Tumi aşkına, köye haber yapmaya mı geldik, belgesel çekmeye mi?"
"Poshota ve Tumi senin götünü siksin! Amına kodumun yerinde olay mı oluyor? Hayvanların yaşamları bile daha hareketli. Baksana şuraya! İki tane kedi kavga ediyor. Dikkatli bakarsan birinin taşaklarını görebilirsin. Ya aldatmış ya da çiftleşmek için güreşe tutuyor. Boynundan kavra, boynundan! Oğlum öyle atlanır mı lan davar gibi? Kime diyorum? Alo!"

Gedhilfe;
Şok haber! Gedhilfe'nin iki soylu ailesi birbirlerine savaş açtı! Gerilm hat safhada! Yakın zamanda gerçekleşen baloda neler oldu? Sadece G Haber'de! Yakın zamanda gerçekleşen baloda iki soylu aile birbirine girdi. Gerilmin sebebini sadece G Haber öğrenebildi. Soylu aileler arasında çıkan kavga güncel ailer arasındaki ilişkileri mi yansıtıyor? Diğer aileler kimin tarafını tutacak? İki soylu ailenin hanımları baloda pişti olunca olaylar olaylar! Sadece G Haber'e konuştular! Haberin devamı için dergimize abone olmayı unutmayın!

Himota;
Bugün belki de tarihin en büyük ve ilk defa devlet tarafından desteklenen savaş oyunu gerçekleşti. Beş büyük şehirden gençler toplandı ve bulabildikleri en büyük boş arazide hazırlıklara başlandı. Taraflar geldikleri şehirlerin renklerini barındıran kumaş parçaları taktılar. Boş arazi gerçek bir savaş alanına dönüştü. Oklar havada uçuştular! Kılıçlar sayısız kez tokuşturuldular! Kalkanlar sayısız saldırıya göğüs gerdiler! Hatta oyunun sonlarına doğru silahsız kalan gençler dövüş sanatına başvurup unutulmaz bir karşılaşma bile sergilediler. Kıran kırana geçen savaş oyununun kazananı Mebikaman gençleri oldu. Ödül olarak takımdaki herkese özel işlemeli hafif zırh, kılıç, kalkan, ok ve yay verilmekle beraber Rintoa Bagon'a davet edildiler.

Return to “Gazete”