Gazete #5

Beklenilen gün geldi, bütün kıta liderleri Pakt Bölgesi'ne yolculuk etti ve yılda bir kere yapılan Pakt Görüşmeleri'ni başlattı!
Hepimiz liderlerin kıtanın geleceği hakkında alacağı kararları heyecanla beklemekteyiz. En son geçen yıl yapılan görüşmeler sonucu ülkelerarası ticaret iyileştirmek adına yeni anlaşmalar kararlaştırılmıştı. Aynı zamanda ulusların birbirlerini daha iyi tanıması ve daha barışçıl bir kıta ortamı yaratılması için belirli milli kutlamalarda belirli ülkeler belirli ülkelerle sınırlarını açmıştı. Bu yıl değinilecek hususlar aşağıda listelenmiştir:

• Azınlıklar ve azınlıkların ihtiyaçları

• Tihami'nin uluslararası statüsü

• Milli bayramlar hakkında uluslararası görüşler

• Ülke liderlerinin içişlerinde ve dışişlerindeki tutumları

Dusha Krallığı'nın lideri, Kral Toshohe Hafuru ile biraz laflama şansımız oldu! Aşağıdan röportajımızın tamamına ulaşabilirsiniz!

"Efendim, bu ne kılık böyle! Görüşmeye mi geldiniz, dinlenme tesislerinde yanlamaya mı?"

"Ne? Hava sıcak yahu, ne yapayım?" *gülüşmeler*

"Bu tütün sevdası nereden geliyor efendim? Ülkenizin her yerinde tüttürüyorlar adeta!" *kahkaha*

"Seviyoruz, üretiyoruz. Daha ne diyeyim? Kıta ülkelerimiz de seviyorlar, alıyorlar. İçelim eğlenelim gülüm!" *anırır*

"Deith Ozæf ile kavgalı olduğunuz söyleniyor. Kızıllar mı daha iyi esmerler mi? Merak etmeyin, kraliçeniz duymayacak, yayınlamayız" *göz kırpar*

"Benim tercihim eşimdir, o tarz bir tercihim yok. Ya da mikrofonu kapatınca söylerim." *iki gözünü de aynı anda kırpar*

Djurat Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı, Lüke Jekot ile çekirdek çıtladık! Aşağıdan röportajımızın tamamına ulaşabilirsiniz!

"Vay vay, efendim, ne kadar şıksınız böyle!"

"Efendim o sizin göz zevkiniz, ahahah, sizi gidi." *kahkaha*

"Saçlar boya mı? Hadi ama, söyleyin artık!" *hınzır gülüşler*

"Yok be oğlum, tam tersi! Boyasam mı diye düşünüyorum, beyazladı saçlar!" *ağlayarak güler*

"Kaç kişi geldiniz bu sefer, kız var mı kız?"

"Siz yok musunuz siz, çılgın gençler, vuhuuuuu!" *havaya sıçrar*

Tihami Cumhuriyeti'nin başkanı, Una Aseza ile bir el tavla attık! Aşağıdan röportajımızın tamamına ulaşabilirsiniz!

"Efendim, bu ne güzellik? Bu ne hidayet? Bu ne seksilik?"

"Abartmayın arkadaşlar, işlerim var." *gülüşler*

"Tihami'den bize de bir boncuk verecek misiniz?"

"Çok tatlısınız, hayır."

"Röportaj yapmak için biraz oturalım mı?" *ağlar*

"Hayır, görüşürüz."

Gedhilfe Kralı Deith Ozæf ve Himota İmparatoru Pisan Higenadon'u ararken birlikte içerken yakaladık! Gelin de biraz sohbet edelim!

"Pisan bey, nasıl gidiyor? Keyfiniz yerinde bakıyorum!" *gülüşler*

"Yerinde yerinde, asıl sizin nasıl gidiyor yiğitler? Sen de konuş Deith!" *Gedhilfe kralını öne doğru fırlatır*

"Ben, ben de- iyiyim Pisan'ım sağol. Benim de keyifler yerinde arkadaşlar teşekkürler."

"Neler yapıyorsunuz buralarda, görüşme değil de tatile gelmişsiniz sanki!"

"İçtik az biraz ya, az kaldı zaten görüşmeye, gideceğiz."

"Erkek adam içer, ben de bunun kadar erkek adam tanımadım hayatımda." *Gedhilfe kralını gösterir*

"Çok iyi anlaşıyorsunuz bakıyoruz!" *haykırır*

"Hadi hadi, bırakın da daha iyi anlaşalım. Hepinize iyi günler diliyorum arkadaşlar, kolay gelsin." *gülümser*

Re: Gazete #5

Yine dışarıdan gazete ve hazır çorba alıp evime geri dönmemle başladı günüm. Djurat'ın sulu yemeklerinden bağırsakları bozucaz, her gün çorba içiyorum. Mutfağımdaki adada, çorbamı içerken okuyayım diye gazeteyi serdim yanıma.

Ancak bir şey eksikti!

Şok olup gözlerimi kırpıştırdım. Gazeteyi tekrar elime aldım ve yüzüme yakınlaştırdım. Hatta içini açıp oralara da baktım. İmkansız bir şey mi gerçekleşiyor ben mi rüyadayım? Gazeteyi tekrar koydum önüme ve bir süre boş boş evin duvarına baktım. Ulan sabah rutinimi gerçekleştiremeyecek miyim şimdi ben?

Ben her sabah ilk kalkarım. Gazete alırım. Sonra çorba alırım sokaktan. Ya eve dönerim ya da yandaki parka giderim. Çorba + terör haberi kombosu ile sabahımı tamamlarım. Bazen terör haberleri 2. sayfaya kadar gider. O zaman günüm çok iyi geçer. Fakat bu gün şok içindeyim!

Terör haberi yok!

Nasıl olmaz ya? Djurat'ta? Terör? Haberi? Yok? Dünya'nın sonuna mı geldik neler oluyor anasını satayım?

Panik atak geçireceğim gibi hissediyorum. Düzenimin bozulmasından aşırı rahatsız oluyorum. Her neyse sakinleşip şunu bir okuyayım belki kıyıda köşede bir terör yazısı vardır dedim. Açtım bir yandan da çorbamı kaşıklıyorum. Terör habersiz tadı tuzu yok çorbanın.

işte Pakt görüşmeleri varmış. Şimdi de azınlıklar, Tihami, Milli bayramlar ve ülke liderleri diyorlar.

TERÖR NEREDE?!

Bir anda sinirlenip gazeteyi attım yere!

Sonra üzülüp aldım geri.

Dusha Krallığının lideri ile röportaj yapılmış. Klasik bir erkek gibi ilk "Dusha Kralını sikeyim." dedim. Okudum röportajı. Leş gibiydi röportaj.

Sonra Jekot ile ilgili bir bölüm geldi ki delirecektim. Beyaz saç, karı kız, Cumhurbaşkanımızın vuhuuu diye havaya uçması falan.

Tihami Cumhuriyetinin başkanı baya klas kadın ha bu arada. Tihami'ye mi taşınsam napsam?

Gedhilfe kralı ve Himota imparatoruna gelince ben baya delirdim. Hem günlük terör dozumu alamamış hem de bu iki pişmiş kellenin gülen yüzleri var gazetede falan. Durduk yere gazeteye kafa atıp yırtıp geçtim sayfayı. Boynumda kaldı gazete bir kolye gibi.

Nefret ediyorum bu sabahtan. Öğleden. Akşamdan. Hayattan.
Yan Çar/Podosḧi Øfinuafeme

Buraya kısa saçlı bok imzası gelecek
► Show Spoiler
Post Reply

Return to “Gazete”