[Ana Kurgu] Mavi Rengi

Image

Livei Nyawodz, Mabi Chüimimuta, Dufo Slitshut, Tegin Hentanodan. Birbirinden farklı hayatlara sahip, birbirinden apayrı görüşlere sahip ama bir yandan da kader ağları birbirleriyle oldukça tesadüfi bir şekilde bağlanmış dört kişi. Her biri hayatlarının farklı noktalarında, bildikleri gerçekler yaşantılarını perdelerken hayatlarına devam ediyorlar. Monoton kelimesinden en uzak hayatlara sahip olan bu dörtlü, kendi çaplarında uğraştıkları şeylerle ilgilenirken günlerden bir gün her biri aynı anda bir ses duyuyor. "Beni duyuyor musunuz?" Sese odaklanmaya çalışıyorlar, odaklandıkça daha iyi duyabildiklerini fark ediyorlar. Livei ve Mabi zaten aynı odadalar, Dufo ve Tegin ise kendi ülkesinde. "Benim, Maxwell! Dinleme cihazlarınızla bağlantı kuruyorum. Duyuyor musunuz? Alooo!" Anlaşılan eski bir dostları onlarla bağlantı kurmaya çalışıyor. Maxwell, sözlerine devam ediyor. "Livei, Mabi! Mutlak Son'dan en güvendiğiniz arkadaşlarınızı da alıp acilen Pakt Bölgesi'ne gelmeniz lazım. Orada sizinle bir toplantı yapacağız. Dufo, Tegin, siz ise acilen Kuzey Tihami'nin Güney sınırına gelin. Sizi oradan Altan adlı arkadaşım alacak ve İkinci Kıta'ya götürecek. Başlıyoruz."

Image

Gedhilfe'de başlayan ve kıtanın diğer ülkelerinde de hızlıca yayılan Vezir Elion etkisi insanları adeta bir protesto seline sürüklüyor. Vezir Elion adlı ne olduğu bilinmez adam bambaşka bir gezegenin varlığından bahsediyor. Elbette iletişimin bu kadar kısıtlı olduğu bir dönemde kıtada bu haberlerin hızla yayılması zor ancak Gedhilfe'de protestolar başladı bile. Üstelik bu adam Mavi Yıldız üyesi. Peki neden? Neden bunu amaçlıyor? Neden kıta halklarının bu gerçeği bu şekilde öğrenmesini istiyorlar? Bu karmaşayı ancak Dünya'yı da Ingenium'u da çok iyi bilen kişiler çözebilir. İkinci fazı kapatma vaktiniz geldi, sıra sizde.
Locked

Return to “Kurgu”