Söyleşi III.

Damlaya damlaya göl olur.

Image

Yöntem basit. Üret, eğit, geliştir. İzle, gözle, öğren. Yak, yık, yok et. Türümüz yıllar boyu bu üç aşamayı kullanarak nicelerini üretti, eğitti ve geliştirdi, izledi, gözledi ve öğrendi, yaktı, yıktı ve yok etti. Asla durmaksızın ilerleme arzumuz bir gün geldi bizim başımıza çattı. Bu döngüyü durdurdu mu peki? Durdurmadı tabii. Ben de döngünün bir parçasıyım. Bu döngünün durmasına izin vermeyeceğim. Bu döngü devam etmedikçe insanlık yok olur. Yer değiştirmek tek çözüm.

Image

Şimdi eminim düşünüyorsunuzdur, damlaya damlaya göl olur derken ne demek istedi bu şapkalı herif? Bir düşünelim. Neler yaşandı? Tihami ikiye bölündü. Tihami ikiye bölündükten sonra ne oldu? Kıtada Pakt'a ait olmayan topraklar oluşmuş oldu. İşte durum bundan ibaret. Damlaya damlaya göl olur. Böyle böyle öğreneceğiz. Umarım ki yakma, yıkma ve yok etme kısmına gerek kalmaz. Ama en acı kısmı ne biliyor musunuz? Hep gerek kaldı.

Image

Bana sorarsanız ben bir düşman değilim. Ben fazla uzağım. Daha yakına bakarsanız anlamanız daha da kolaylaşır gibi geliyor. Bugün de nedense hiç konuşkan değilim. Keyfim yok, ben de insanım sonuçta. Neyse, uçağım var, kaçırmamam lazım. Hepinize mutlu günler dilerim.
Locked

Return to “Söyleşi”