Figa Ranushe

İsim: Figa Ranushe
Ülke: Dusha
Element: Kalsiyum
Rütbe: Polis Memuru
Uzmanlık: -

Boy: 1.68
Kilo: 60
Saç ve Göz Rengi: Siyah ve pembe
Genel Görünüm: Bembeyaz dişlerim var, gıcır gıcır. Adamı ısırırım hıırt! Rasta saçlarım kıvır kıvır, birbine düğümlü gibi; ümüğünü sıktığım adamlardan hallice. Gözlerim ateş ediyor; pembişş! Ten rengim çikolata şelalesi gibi yerler beniii! Sağ yanağımdaki yara bandı, zillinin -sokak kedisinin- armağanı. Üzerimde uzuncana bir eşofman var, böyle mor, pembiş renklere sahip; içimdeki atletim beyaz; başka atlet bilmem!

Kişilik: Enerjik: Çata pat! Pat pat pat.! Yerinde duramaz, sağa sola bulaşmadan rahat edemez. Güleç yüzlü; somurtmaz öyle kolay kolay. Hep en iyisi olmak ister. Bunun sebebi fakir bir ailede büyümüş olmasıdır ve hayatını güçlü olma yoluna adamıştır. Zor durumlara düştüğünde. "Zayıf düşersem akşam memiktolarım bayram etmez!" lafını kullanır. Ekürilerini koruyup kollar, onlara değer verir. Ekürilerini satmamasını temenni eden sözü ise şudur, "Arkadaşlarımı satarsam eğer bütün şehir memiktolarımı yesin. Amuda kaldırıldığım pozisyonlarım piyasaya sürülsün. Avvvy.!" Bunların dışında sokak kedilerine düşkündür. Sokak kedilerini gördüğünde onları besler ve ilgilenir.

İlgi / Hobi: Çikolat yemek, kedi sevmek, diş fırçalamak, rasta saçlaar!
Özgeçmiş: Vira vira! Fakir bir ailede büyüdüm, çocukluğum sokaklarda geçti. Öyle şatafattan, gördüden felan anlamam. Kodum mu oturturum prensibine mukabele ederim. Ettim de. Hırlısının hırsızının kıçına tekmeyi basarak bu yaşıma kadar geldim. Bir zamanlar küçücük bir kız çocuğu olan been; şimdi büyüdüm ve taş gibi bir afet oldum! Şahidim sokaktan beni kesen hırtolar: Bakın bakın elleri şeylerinde olanlar... şşşşt! Yanlış anlamayın hemen, elleri ceplerinde olanlar demek istiyorum.

Günümüz yozlaşma sistemi içerisine girmişken sokakların dilinden anlayan birisinin bu işe el atması gerekiyordu: Bunun üzerine, şahsen kendim olan ben Polis Akademesi'ne başvuruda bulundum. Bu başvurumun sebebi acil nakte ihtiyacımın olmasıydı. Sokak kedileri açlıktan kırılıyordu ve çikolata alacak param yoktu. Bütün bu sebepler benim için gayet makuldü. Size göre basit, gereksiz ve bir o kadar da... Siz kimsiniz ulan! Bana göre bu sebepler geçerliydi ve bu yüzden polis olmaya karar verdim. Ve akademiyi çok üstün bir başarı alamasam da bitirdim.

Polislik mesleğimi sürdürürken hobi olarak ise Denizcilik üzerine tahsil hayatımı sürdürmeye başladım. Vira Vira; İskele Alabanda, Yelkenler Fora gibi tabirler gerçekten hoş ve bir o kadar da abartılı bulsam da işime yarayacak bilgiler. Günün birinde deniz yolculuğum olduğunu düşününce, bu bilgiler çok işime yarar. En azından Vira vira diyebiliyorum, ne olduğunu bilmesem de dışarıdan aklıevvel, aklıselim birisi gibi görünüyorumdur. Polislikten sonra Kaptan olma yolunda adım adım! Tam gaz, ileri! Dümen kır!

Karakter Görünümü:
Miyuki Ayukawa (Basquash)
► Show Spoiler
Statlar:
Kuvvet: 5
Kıvraklık: 4
Kavrama: 1
Image
► Show Spoiler
Locked

Return to “Düşmüş Karakterler”