[Bağlar] Hae Tumi

Image
Gugo Nomua

Küçüklükten beri tanıdığım, şuana kadar sevdiğim ve sevmeye devam ettiğim tek kadın. Onun sert, cesur yapısı beni kendisine çekmişti. Onunla tanıştıktan sonra, o sertliğinin bana karşı gittiğini ve biraz daha yumuşadığını görüyordum. Onun yanında çok daha doğal ve samimi davranabiliyorum, o da aynı şekilde. Başkalarının yanında olduğu kişiden daha farklı birisi oluyor ve bu oldukça hoşuma gidiyor. Endişelendiği, meraklandığı zamanlarda bana kızarken bile ses tonunun güzelliği beni oldukça etkiliyor. Kendisiyle iyi kötü bir sürü anı yaşadık, en kötüsü onu hayatımdan çıkartmış olmamdı sanırım. Ancak tekrardan bir beraberlik yaşıyoruz, nasıl gideceğini bende bilmiyorum. Gözlerime hala aşkla baktığını görebiliyorum. En büyük hayalinin iyi bir iş kadını olmak olduğunu biliyorum. Üniversitede Adalet ve Hukuk okumaya devam ediyor.

Hae Tumi
► Show Spoiler
Tanımak istediğim, ancak tanıyamadığım babam. Annemin onun ismini bana vermesinin sebebi ona çok benzememmiş. Annemin anlattığı kadarıyla tanıdığım için, sizlere annemin neler anlattığından bahsedeceğim. Bir polis memuru olarak, tuttuğunu koparan biri olduğunu söylerdi annem hep. Karakolda saygı duyulan bir insanmış. Her zaman insanların yardımına koşarmış, neye ihtiyaçları varsa karşılamaya çalışırmış. Babamın beni iki ay boyunca durmadan sevdiğini, uyurken izlediğini söyler annem. Benim yüzümden uykusuz kaldığı gecelerde bile mutlulukla dolarmış. Babamın daha fazla yanımızda kalmasını isterdim, ancak bazen hep arkamdaymış gibi bir hissiyata kapılıyorum. Bir gözünü görev sırasında kaybettiği için sürekli göz bandı takarmış. Hareketlerimizin oldukça benzediğini söyler annem her zaman, onu tanımasam bile aslında ona benzediğim için mutluyum.

Nofuma Tumi
► Show Spoiler
Bana yıllarca tek başına bakan annem. Kahverengi muhteşem saçları artık beyazladı. Yıllardır atlatamadığı büyük bir hastalığı var ve artık sonuna yaklaşıyor. Annem için her şeyi yapmaya hazır oldum hep, aynı babam gibi. Ona yıllarca baktım, bakmaya devam ediyorum. Onun ölümünü kabullenemiyorum, hiçbir zaman kabullenebileceğimi sanmıyorum. Beni hayata hazırlayan, her şeyi öğreten o oldu. Onunla çok güzel anılar yaşadık, bir çoğunu hatırlamıyor olabilir ama ben çok iyi hatırlıyorum. Her zaman bende babamı gördüğünü söyler. Babamla çok büyük bir aşk yaşamışlar. İlk başlarda annem babamı sevmiyormuş, ancak babam çok çabalamış, sürekli peşinden koşturmuş. Annem sonrasında babamı sevmeye başlamış, uzun bir aşkın temelini atmışlar. Babam anneme sürekli hediyeler alırmış, her zaman ona ne kadar değer verdiğini göstermeye çalışırmış. Annemin ben küçükken söylediğine göre muhteşem bir aşk yaşamışlar. Umarım bende böyle muhteşem bir aşk yaşayabilirim.
Image

"Sende babanı görüyorum, Hae."
► Show Spoiler

Return to “Bağlar”