INGENIUM 1. Yıldönümü

INGENIUM evreni başlayalı tam olarak 1 yıl oldu! Bunu kutlamak amacıyla sizlere birkaç ödül vermeye karar verdik. Bu ödüller aşağıdaki gibidir, 24 Mayıs 2021 tarihinde aktif olan her bir oyuncumuz imzalarına ve karakter kartlarına ekleyebilirler.

• 50 IP
• 200 PBF
• Tüm oyuncuların her statında 1 puan artış (Adminler tarafından eklenecektir.)

Aynı zamanda şimdiden duyuralım, 1 hafta içerisinde yepyeni bir eklentiyi siteye getireceğiz. Bu bir hafta içerisinde bu eklentinin ne olacağını duyuracak ve tanıtmaya başlayacağız. Beklemede kalın!

Son olarak sizlere hislerimizi bireysel mesajlarla da aktarmak istedik.

Barisu: Bu site açıkçası bugüne kadar RP kültürü bağlamında en çok uğraş verdiğim ve en çok keyif aldığım site oldu. Bu sitenin fikri her birimizin psikolojik açıdan kötü durumda olduğu, pandeminin başlangıç zamanlarında Kutay ile aklımıza gelmişti. 3 aylık dopdolu bir uğraşın ardından siteyi RPGTürk'ün çok sevdiğimiz ekibi ile anlaşarak açtık ve sizlere sunduk. Çok fazla üye geldi ve çok fazla üye gitti, 1 yıl geçmesine rağmen hala aktif bir şekilde devam ediyoruz ve uzun süre devam edeceğimize de eminim. Bu bizim gözümüzde bir iş değil, bir hobi. Ve açıkçası şu anki hobilerim arasında en çok eğlendiğim ve bana en çok şey kattığını düşündüğüm hobi olduğunu söyleyebilirim. Bu sitenin aktif olduğu dönem içerisinde çok fazla hastalık geçirdim, baş ağrısı problemimden tutun ailecek Covid-19 olmamıza ve anneannemi bu yüzden kaybetmeme kadar çok kötü hissettiğim anlar oldu ancak bu site beni zinde tuttu ve hayatıma odaklanmamı sağladı. Elbette bu projede en iyi arkadaşım saydığım insan ile birlikte olmaktan da çok mutluyum. Şimdi sözü kendisine bırakmak istiyorum. Hepinizi gözlerinizden (ve götünüzden) öpüyorum.

Hiperyus: Bu site benim durağan ve boş bulduğum günlerimin içini doldurdu desem yalan olmaz doğrusu. Tıpkı Barış gibi ben de rol yapma olayına içtenlikle ilgi duyan birisiyim ve her ne kadar bazen üşensem veya isteksiz olsam da gerçekten üretken hissetmemi ve tatmin olmamı sağlayan bir çalışma oldu bu site. Barış bana biz daha küçükken rol yapma sitelerinden söz ederdi. Ben de hep böyle bir uğraşı elde etmek istiyordum ama bugüne kadar bir türlü fırsatım olmamıştı. Bir ara inat edip Barış'ın da yardımıyla bir karakter yapmıştık ama sistem açığından faydalandığımız sanılarak karakterim reddedilmişti. Günün birinde rol yapma sitesi yöneteceğim aklımın ucundan bile geçmez iken şu an geldiğimiz nokta beni çok sevindiriyor. Yeni kişilerle tanışmak ve onlara eğlenceli bir deneyim sunabilmek birşeyleri becerebildiğimi farkettiriyor. Elbette hâlâ acemi bir kurgu yazarı konumundayım ama her geçen günkü gelişmeler bana umut veriyor. Daha dün ortaokulda iken defterime ana karakteri olduğum bir Naruto kurgusu yazıyordum ve Barış ile manga yapma kararı alıp konusunu tartışıyorduk. Ben kurgu yazmaya bayılıyorum. En sevdiğim hobim bu. Hatta ciddiye aldığım tek hobim bu. Yaratıcı olabilmek için, kaliteli içerik üretebilmek için, sürükleyici ve akışkan yazabilmek için beynimi kanatıyorum. Umuyorum ki, sizler için her seferinde daha iyi yazabileceğim. Yarın öbür gün "Bir eleman vardı. Abi, mis gibi kurgu yazıyordu. Her hafta seve seve okuyor ve yazıyorduk." demeniz için kıçımı yırtmaya devam edeceğim. Ingenium herkesin hafızasına kazınana kadar ve diğer her evreni gölgede bırakana kadar durmayacağım.

1. Yılımız Kutlu Olsun!
yarını bekleyin250521

Image
Image
Locked

Return to “Duyurular”