[Mabi Chüimimuta] Kızıl Ay Işığı

Gecenin karanlığını aydınlatan sokak lambalarının ışığı gözünü alıyor, bir yandan da Dünya ile ilgili nereden bilgi edinebilirim diye gürültülü mekanlarda dolaşıyorsun. Malum son birkaç gün bu tarz dedikoduları nerede bulabileceğine dair araştırma ile geçti, hala da devam ediyor. Ama en azından artık aklında net bir yer var, başkentin içinde olduğuna şaşırdığın bir yer hem de. Dıştan bar görünümlü, içten ise en tehlikeli tiplerin geldiği bir yer. Ama sen oraya tehlikeli tipler için gitmiyorsun. Aksine bu yerin alt katlarında oturan elit tipler için gidiyorsun. Kulaktan duymuş olsan ve Gedhilfçe'ye hakim olmasan da isminin net bir şekilde Kwældrof Bar olduğunu hatırlayabiliyorsun. Barın olduğu sokağa geldiğinde görmediğin pislik olmuyor. Her türden insan var fakat genellikle iğrenç tiplerin toplandığı bir yer. Aslında hayatının büyük çoğunluğunda Djurat'ta yaşamış biri olarak buna oldukça hakimsin, Djurat'ta da özellikle nüfusu fazla olan şehirlerin arka sokaklarında her türlü pis iş döner, polisler bile karışamaz. Gedhilfe'de de işler pek farklı değil gibi görünüyor. Düşününce Djurat'ın sokak kültürünün Gedhilfe tarafından etkilendiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bara girdiğin gibi sigara kokusunun yoğunluğu öksürmene sebep oluyor. Mekanın duman altı olması bir yana fingirdeşen elemanların bir yatıp sevişmeye başlamadığı kalmış durumda. Zaten sen de normal şartlar altında böyle yerlere gelecek adam değilsin, ister istemez bir rahatsızlık hissi oluşuyor. Nereye gidebilirim, ne yapabilirim diye düşünürken herkese nazaran daha sakin oturan bir grup orta yaşlı, siyah paltolu adamın olduğu bir masa gözüne çarpıyor. Öbür taraftan bu kaos ortamını işlettiği her yerinden belli olan smokinli bir abi bar masasının hemen yanında geziyor, arada bir müşterilerin yanına gidip sohbet ediyor ama genellikle ayakta takılıyor. Hafif beyazlamaya başlamış saçlarını at kuyruğu yapmış, bir de top sakalı çakmış sanarsın Lüke Jekot, huzur içinde yatsın, Gedhilfe'ye gelmiş de bir hanımefendi ile tanışıp çocuk peydahlamış. Bir yandan da barda çalışan genç bir barmen var, belli ki işi başından aşkın ama belki masanın hemen yanında olan sandalyelerden birine geçsen sohbet etmeye vakti olur. Eee, Kudretli Ayı, var mı aklında bir plan?
Off Topic
Esenlikler dilerim, bu konuda GM olarak ben, yani Barisu ile ilerleyeceksiniz. Pasiflik süresi 3 gündür.
Off Topic
Maskesinin bara girdiğin sırada takılı olup olmadığına oyuncu karar verecektir.

Re: [Mabi Chüimimuta] Kızıl Ay Işığı

Son birkaç gündür gürültülü mekanlar, dedikodular başımın etini yemeye başlıyor. Düşünüyorum, Dünya ile ilgili nereden bilgi edineceğimi bulmaya çalışıyorum. En önemlisi de, saate nasıl yaklaşabileceğimi düşünüyorum. Birkaç günün ardından, düşüncelerimle boğuşup dururken duydum mekanın ismini. Gedhilfe'nin başkentinde, dıştan bar görünümlü bir yer. İçeride bir çok tehlikeli tipi barındırsa da bunlar umurumda değil. Alt katlardaki elit tipler için oraya gitmem gerekiyor. Kwældrof Bar denilen bir yer. Burası, benim için bir dönüm noktası olabilme potansiyeli taşıyor. Barın olduğu sokak, iğrenç tiplerle dolu bir yer. Bizim Djurat'ın sokaklarını hatırlatıyor bana. Polislerin bile karışamadığı, tiksindirici insanlarla dolu bir yer. Djurat'tan çıktım derken meğersem Djurat'ın içine geri düşmüş gibiyim.

Barın önünde bekledim bir süre kapüşonum takılı bir şekilde. Ben artık Mabi değilim. En azından, diğer insanlar için. Bu yüzden maskemi özenlice yerleştirdim kafama. Ardından kapüşonumu geri taktım. Ellerime muştalarımı geçirdim her ihtimale karşı. İçeride neler yaşanacak, ne yapmam gerekecek bilmiyorum. Şiddet en son başvuracağım yol olmasına rağmen, insanlar için farklı olabilir. Böyle bir yerde dişimi göstermek en mantıklı hareket olacaktır. Tamamen hazırlandıktan sonra barın içine giriş yaptım. İçeriyi sarmış olan duman, ciğerlerime geldiği anda öksürtmeyi başardı beni. Mekanın içinde sevişmediği kalmış tipler, mekanı duman altına sokan tipler. Böyle bir adam olmadığıma şükür etmiş durumdayım.

Masalara göz gezdirmeye başladım. Herkesten daha sakin duran, orta yaşlı adamlar masası duruyordu. Bir diğer tarafta ise burayı işlettiği her halinden belli olan smokinli bir eleman. Genellikle ayakta takılıyor, bu adamı şimdilik es geçeceğim. Lüke Jekot'a benzeyen suratına pek yaklaşmakta istemedim açıkçası, rahmetliyle konuşuyor gibi hissetmek istemiyorum. Barda çalışan genç bir barmeni kesti gözüm. İşi başından aşkın gibi dursa da, bana biraz vakit ayırabilecek gibi duruyor. İlk işim onunla konuşmak olacak. Kapüşonumu biraz daha öne doğru aldım maskemin tam olarak gözükmemesi adına. Ardından barın orada boş bir sandalyeye oturdum.

"Genç, bana ayıracak vaktin var mı biraz? Seni işinden etmek istemem ancak buraya içmeye gelmedim. Daha büyük konular için geldim." Dedim ciddiyetli bir şekilde. Ellerimi cebime sokmuş bir şekilde cevabını beklemeye başladım. Sorularımı yönlendireceğim insan, öncelikle bu çocuk olacak.
► Show Spoiler
Image
GERIR BIREJ
Image
Image
image

Genç barmen sana bakıyor ve "Abi burada her türlü şeyi gördüm de öyle bir maske görmedim. Ama ilgimi çektin, buyur." diyor ve sen istememiş olsan da önüne bir bardak koyup hemen ardından da yeni açtığı bir bira şişesinden dolduruyor. "Bendensin, o maskeyle nasıl içeceğini görmek istiyorum çünkü." Maske bu seferlik Kudretli Ayı'nın işini kolaylaştırdı. Demek ki satın almak doğru bir seçim olmuş.

Genç adamın sözleri sonunda biraz güldüm. Bu maskeyle bir şey içmek imkansız gibi bir şey olduğundan, içmemeyi tercih edeceğim. "İçmeyeceğim desem, alınır mısın?" Diye sordum geriye. Bu maskeyle içebilmemin imkanı yok, aynı zamanda iş başında olduğumu bilmem gerekiyor. Sakince nefes aldım, ardından verdim. Etrafa bakınmaya başladım. "Sana birkaç şey sormam gerek. Bilgin yoksa beni başkasına yönlendirebilirsin." Etrafa bakınmaya başladım bu noktada. Kimsenin bizi duyamayacağından emin olmak istiyorum.

"Buraya iş için geldim. Buradaki tiksinç adamlar veya başka bir şey için değil. Bana buranın alt katlarında daha elit insanlar olduğu söylendi. Bilgi toplamam gerek. Alt katlara gitmem gerekiyor. Nasıl gidebileceğim konusunda yardımcı olabilecek misin? Yoksa beni yönlendirmen gerekecek." Dedim. Ardından muştalı elimi masaya koydum sakince. "Bana öyle bir şeyin olmadığını söylediğin zaman burayı terk etmeyeceğim. İşler daha kötü bir hal alabilir, doğruyu söylemekte fayda var diye düşünüyorum." Sakince beklemeye başladım barmenin gözlerine bakarken. Bana doğruyu söylemesi gerekecek, bundan eminim.
► Show Spoiler
Image
GERIR BIREJ
Image
Image
image

Barmen "İçmeyeceksen alınırım da içemeyeceksen sorun değil." diyor ve gülümsüyor. Sonrasında da laflarını dinliyor ve yüzü ciddileşiyor. "Bu söylentiyi nereden duydun bilmiyorum ama bu şekilde tehdit edeceksen kimden duyduğunu sökülsen iyi edersin. Malum babam da aşağıya erişimi olan insanlardan. Masken güzel, lafların da güzel olsun." Hemen ardından sağa doğru işaret ediyor ve sana yaşlı, takım elbiseli, kendine baktığı her yerinden belli olan bir adamı gösteriyor. "Fan abimiz. Aşağıya erişmek isteyenlerle o ilgilenir. Git konuş kendisiyle. Benimle konuştuğun gibi konuşursan başına ne gelir bilemem yalnız." Barmen tam adama doğru ilerleyecekken omzuna dokunuyor ve "Fan Asganzos. Tam adıyla seslen adama." diyor. Böylece adamın yanına gidiyorsun ve kendini takdim ediyorsun. Adam gülümsüyor ve "Köpeklerin ormanda dolaştığını görür müsün?" diye soruyor sana. Adamın sorusunu anlamlandırmaya çalışırken adamın arkasında senin iki katın cüsseye sahip iki korumanın durduğunu ve sana tip tip baktıklarını fark ediyorsun. Adamın sorusunu cevaplamadan ilerleyebilecek misin bilemiyorum.

Fan Asganzos
► Show Spoiler

Barmenin cevabına karşılık bir şey söylemedim. Gereksiz bir muhabbete girmenin alemi yoktu. Bu noktadan sonra direkt konuya geçmiş, teker teker her şeyden bahsetmiş ve tehdit etmeyi unutmamıştım. Bu aslında benim yapacağım bir şey değildi ancak bu tarz yerlerde iyi insan olmanın pek anlamı yok gibi duruyordu. En azından, hissiyatlarım bu yönde hareket etmemi söylüyordu bana. Barmenin babasının da aşağıya erişimi olduğunu öğrendikten sonra, bana yaşlı bir adamı işaret etti. Fan'a gitmem gerektiğini, ancak barmenle konuştuğum gibi konuşursam bana ne olacağını bilmediğini söyledi. Beni burada ezdirecek asıl şey dişsiz gibi davranmak. Kudretli Ayı, dişlerini göstermekten çekinmez.

Fan Asgansoz. Adama tam adıyla seslenmem gerektiği konusunda uyarı aldıktan sonra adamın yanına gittim ve kendimi tanıttım. Adam gülümseyip bana köpeklerin ormanda dolaştığını görüp görmediğimi sordu. Muhtemelen, burada bir metafor yaparak beni köpek yerine koyacak. Adamın arkasındaki yarmalar ise ona karşı herhangi bir hareketimde beni yere serecekler. Yine de, bu durum dişimi göstermeme engel değil. Asıl şuanda, gerçek bir erkek olduğumu göstermem gerekiyor. Ellerimi cebime koydum, adamın gözlerinin içine bakmaya başladım.

"Bazı köpeklerin oldukça elit olduklarını da gördüm."

Diyerek cevap verdim. Duruşumu bozmayacağım, sakin bir şekilde gözlerinin içine bakacağım. Eğer bu yarmalar bana bir şey yapacak olursa, o zaman onları bir güzel dövmek zorunda kalacağım. Eşek sudan gelinceye kadar döveceğim üçünü de.
► Show Spoiler
Image
GERIR BIREJ
Image
Image
image

Asganzos gülümsüyor ve eliyle omzuna sertçe vurup "Herkesin it olduğu meydanda kurt bulmak zordur yeğen." diyor. "Gel benimle." diye devam ediyor ve yürümeye başlıyor. Korumaları da adamın etrafını sarıyor. Sen de arkasından yürümeye başlıyorsun. Barmen masasının arkasına geçiyorsunuz ve orada bulunan bir kapıdan aşağı iniyorsunuz. Aşağı indiğiniz gibi elit olduğunu her yerden belli eden bir grup insan seni karşılıyor. Üsttekinden çok farklı olan bir yerdesiniz. Neredeyse hiçbir masada içki yok. Genelde sigaralar tüttürülüyor ve kumar oynanıyor. Herkes sakin, ses yok denecek kadar az. İki adamın elleriyle konuştuğunu fark ediyorsun. Elleriyle farklı şekiller yaparak birbirleriyle anlaşıyorlar. Daha önce hiç görmediğin bu durum dikkatini çekse de Asganzos'un seni bir masaya yönlendirmesiyle pür dikkat kendisine odaklanıyorsun. Asganzos korumalarını senin soluna ve sağına oturtuyor, kendisi ise karşına oturuyor. Ayaktaki bir korumasına "Bize iki bira kap, Smine olsun." diyor. Sana dönüyor ve "Smine'den iyi Gengzjots birası bulamazsın yeğen, uyuyan kuşu uçan kartala çevirir." diyor. Biralarınızın gelmesini beklerken önemli soruyu soruyor. "Kurdun derdi büyük olur. Büyük derde deva oluruz ama her yiğidin besleyecek bir yuvası vardır. Ne istiyorsun yeğen? Ondan da önemlisi ne teklif ediyorsun?"

Asgansoz'un omzuma vurmasının ardından hiçbir tepki vermemeyi tercih ettim. Adamın gözüne girdim mi, girmedim mi anlayamadım ancak onunla gelmemi istedi. Korumaları ile birlikte giderken etrafımı inceleme fırsatı da buldum. Barmen masasının arkasında bulunan bir kapıdan aşağıya inmeye başladık. Aşağıdaki insanların elit olduğu dışarıdan oldukça belli oluyordu. Neredeyse hiçbir masada alkol tüketilmemesine rağmen sigaralar tütüyor, kumar oynanıyordu. Ancak bu kumar masalarında bir kavga dönmüyordu, medeni diyebileceğim bir şekilde sakince oyunlarını oynuyorlardı. En çok dikkatimi çekense, iki adamın sadece el işaretleri ile iletişim kurmalarıydı. Aralarında kullandıkları bir şifreleme olmalıydı. Bu konuya çok dikkat edemeden, Asgansoz'un bir masaya yönlendirmesiyle dikkatimi ona verdim.

Asgansoz iki bira söyledikten sonra, bana asıl soruyu sordu. Bana sorduğu soru, ne teklif ettiğim konusunda emindim. Vereceğim cevabı düşünmeme bile gerek yoktu. "Teklifim mi?" Dedikten sonra ciddi bir ses tonuyla konuşmama devam ettim. "Hayatımı. İşin sonunda, hayatımı teklif ediyorum." Bu noktada idrak etmesi için biraz zaman tanıdım Asgansoz'a. Zira verdiğim cevabı ciddiye alması gerekiyordu, bu yüzden ona belirli bir süre tanıdım. Ardından tekrardan söze girdim. Henüz onun konuşma zamanı değil.

"Bildiğim birkaç bilgi var, tahmin edersin ki sana söyleyebilecek durumda değilim. Bazı ipuçları verebilirim, Mavi Yıldız, Kraliyet ve ülkeler tarafından saklanan gerçekler gibi. Bu sebeple, kaderimin iplerini elime almak için bir yola çıktım. Kaderimi kendim yönetebilmem için. Ancak elimdeki bilgiler haricinde bir sürü eksiğim var, aynı zamanda ulaşmam gereken bir malzeme var. Bu malzemeye ulaştığımda, kaderimizde neler olacağını beklemek yerine, harekete geçeceğim. Tüm insanlık için. Bana bu gücü verecek materyali kullanma karşılığında, hayatımı teklif ediyorum. Eninde sonunda, o malzemeyle birlikte benim de yok olmam gerekebilir. Yok olmaya hazırım. Benim teklifim budur. Seni tatmin ettiyse, seni dinlemek isterim."

Dikkatli bir şekilde Asgansoz'u beklemeye başladım. Ağzından çıkacak kelimeleri oldukça merak ediyordum.
► Show Spoiler
Image
GERIR BIREJ
Image
Image
image

Asganzos sözlerini pür dikkat dinliyor ve konuşmayı bitirdiğinde idrak etmek için birkaç saniye bekliyor ve konuşmaya başlıyor. "Evlat, bana şimdi buradaki çelişkiyi bir açıkla bakalım." Neyden bahsettiğini merak ediyorsun. "İnsanlık için bir şeyler yapayım diyorsun, yok olsam da olur diyorsun. Bulduğunun sonucunda yok olursan insanlığa nasıl yararın dokunsun ulen?!" Sonuna doğru sesini hafif yükseltiyor ve korumaları sana doğru yaklaşıyor. Korumalarını durduruyor ve sana doğru eğiliyor. "Bana bak evlat. Benden bir sırrı istiyor, üstüne de sırra kadem basarım diyorsun. Bir de bana kendi sırrını açıklamıyorsun. Senin ölümün bana yaramaz, insanlığa yarayıp yaramayacağını da neyden bahsettiğini bilmeden öğrenemem. Beni ikna etmek istiyorsan yolu bu değil." Asganzos ayağa kalkıyor ve korumalarına yukarı çıkmalarını söylüyor. "Başka bir numaran yoksa işim gücüm var, beni nerede bulacağını biliyorsun yeğen." diyor ve geldiğiniz kapıya doğru yürümeye başlıyor. O sırada barmene "İki bira söyledim, arkadaş içecek. Hesabıma yazarsın." diyor. Kapıya iyice yaklaştığında sana dönüyor ve "Gerçek bir kurt sürüsünü bekletmez." deyip kapının kulpuna elini uzatıyor. Pek vaktin yok gibi, Kudretli Ayı.

Akşam vizeden çıktığımda yazacağım.
► Show Spoiler
Image
GERIR BIREJ
Image
Image
image
Locked

Return to “Æfgrenst”