Re: [Mabi Chüimimuta] Kızıl Ay Işığı

Thomas sözlerini dikkatle dinliyor ve gözlerini senden hiç ayırmıyor. Sen konuşurken yavaşça başını sallıyor, ifadesi düşünceli. Konuşmanı bitirirken elindeki saate bakıyor. Hiç tereddüt etmeden yere düşürüyor ve ayağıyla eziyor. Ardından gelen sessizliği saatin kırılma sesi bozuyor. Thomas tekrar sana bakıyor, gözleri bu sefer sabit ve samimi. "Bunu neden yapmak istediğini anlıyorum ve yapılacak doğru şeyin bu olduğuna katılıyorum, Monsieur. Elimden geldiğince sana yardım edeceğim." Gözlerindeki inancı görünce içini bir rahatlama kaplıyor. Söylediklerini gerçekten kastettiğini ve sana güvenmeye istekli olduğunu hissediyorsun. Maskeni çıkarırken Jükum'un ifadesini şaşkınlık sarıyor. "Vay canına." diyor çapkın bir ses tonuyla. "Beyefendi, o maskenin arkasına bu kadar yakışıklı bir yüz sakladığını asla tahmin edemezdim." Thomas başıyla onaylayarak gözlerini ve yüzünü tarıyor. "Yüzünü neden gizli tutma gereği duyduğunu anlayabiliyorum. Ama kendini bize gösterecek kadar bize güvenmene sevindim. Ve Jükum'a katılmalıyım, oldukça yakışıklı bir adamsın Monsieur." diyor. İltifatlarından biraz utanmamak elde değil ama aynı zamanda gururun da okşanıyor. Hatta Jükum sana şakacı bir şekilde göz kırpıyor ve sen de onun şakacı tavrına gülmekten kendini alamıyorsun. Kendilerine ismini de takdim ediyor ve daha da mutlu olduklarını görüyorsun. Thomas omzuna dokunuyor ve "Tanıştığıma memnun oldum Mabi Mabi." diyor.

Jükum sana dönüyor ve "Mabi, planında sana yardım etmek için elimden gelen her şeyi yapacağımı bilmeni istiyorum. Yapmaya çalıştığın şeye inanıyorum ve bunun bir parçası olmak istiyorum." diyor. Thomas ise "Tam desteğimize sahipsin Mabi. Artık Parça'nın resmi bir üyesisin." Jükum başıyla onaylıyor ve "Bu akşam bir kutlama yapalım. Sonrasında da planlamaya ve organize etmeye başlamalıyız." diyor Thomas araya giriyor ve "Madame, davamıza katılmaları için daha fazla insanı işe alma olasılığını da düşünmeliyiz. Bizimle ne kadar çok insan çalışırsa o kadar etkili oluruz." diyor. Jükum gülümsüyor ve "Bu harika bir fikir. Benzer düşünen diğer bireylere ulaşmaya ve bir destek ağı oluşturmaya başlamalıyız." diyor. Üçünüz ara vermeye ve bu yeni gelişmeyi kutlamaya karar veriyorsunuz. Jükum bir şeyler içmek için dışarı çıkmayı öneriyor ve hepiniz aynı fikirde oluyorsunuz, gevşeme ve rahatlama şansı için heyecanlısınız. Binadan çıktığınızda kendinizi şehrin hareketli sokaklarında buluyorsunuz. Sokaklar yüksek binalarla, arabalarla ve havayı dolduran insanların sesleriyle dolu. Kalabalık kaldırımlarda parlayan reklam panoları ve reklam ışıklarını görebiliyorsunuz. Üçünüz caddede yürüyorsunuz. Sokak yemeği satan satıcıları ve eşya satan satıcıları, her yöne koşuşturan insanları görebiliyorsunuz ve yürürken burnunuza farklı yiyeceklerin kokusu geliyor. Kısa bir yürüyüşten sonra küçük, şirin görünümlü bir restorana rastlıyorsunuz. Kapının üzerindeki tabelada "Narin Rakun" yazıyor ve içeriden nefis yemek kokuları geliyor. Mekanın içkili olduğu da belli olunca içeri girmeye karar veriyorsunuz. Loş ve sıcak bir aydınlatmaya sahip olan restoran rahat bir oturma alanına sahip. Duvarlar, mekana rahat ve davetkar bir his veren eski posterler ve resimlerle süslenmiş. Bir sürü Djuratlı ünlünün mekanda fotoğrafları var. Bir masaya oturup menüyü inceliyorsunuz. Menüde hem Gedhilfe hem de Dusha mutfağı karışımı yemekler sunuluyor. Kırmızı şarapta pişirilmiş tavuk, pastırma, mantar ve soğanla yapılan klasik bir Gedhilfe yemeğini denemeye karar veriyorlar. Jükum yemeği ortaya istediği için bir tek ne içeceğine sen karar veriyorsun. Thomas siparişlerinizi beklerken kendisine bahsettiğin Maxwell Fahrner ile ilgili konuşmaya başlıyor. "Mabi, onun hakkında bilgi sahibi olmanın senin için önemli olduğunu düşünüyorum. İkimiz de Observateur olduğumuz zamanlarda arkadaştık. Ekipteki önde gelen bilim insanlarından biriydi ama araştırmamıza farklı bir yaklaşımı vardı. işimizin askeri uygulamalarına daha fazla odaklanırken, geri kalanımız bilimsel gelişmelerle daha çok ilgileniyorduk. Observateurlardan ayrıldıktan sonra onunla bağlantımı kaybettim. Ama onun hala bir yerlerde olduğuna, geliştirdiğimiz teknolojinin askeri uygulamaları üzerinde çalıştığına dair söylentiler duydum. Hala saat sahibi olup olmadığından emin değildim ama anlattıklarını düşünürsek öyle. Bizim için büyük bir engel olabilir." Jükum buna karşılık olarak "Ayrıca kendisi ve şu anki faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi toplamalıyız, kiminle uğraştığımızı bilmeliyiz." diyor.

Jükum ve Thomas ile keyifli bir akşamın ardından takım arkadaşlarınla vedalaşıp eve dönüş yolculuğuna başlıyorsun. Sokaklar hala insanlarla dolu ve şehrin ışıkları parlıyor. Kız arkadaşın Frip'i görmek için can atarak bir memnuniyet ve beklenti duygusuyla yürüyorsun. Evine yaklaştıkça kalbinin heyecanla çarpmaya başladığını hissediyorsun. Frip'i görmek ve ona Jükum ve Thomas ile kaydettiğin ilerlemeyi anlatmak için sabırsızlanıyorsun. Eve giriyorsun ve seni sıcak ve davetkar bir atmosfer karşılıyor. Montunu ve ayakkabılarını çıkarıp yatak odasına yöneliyorsun. Odaya girdiğin gibi Frip'i seksi iç çamaşırlarıyla yatakta otururken, saçları gevşek dalgalarla şekillendirilmiş ve yüzünde baştan çıkarıcı bir gülümsemeyle buluyorsun. Frip seni kollarını açarak karşılıyor ve tutkuyla öpüyor. Geri çekiliyor ve gözlerinin içine bakarak "Eve geldiğine sevindim. Seni özledim." diyor boğuk bir sesle. Frip'i seksi iç çamaşırlarıyla görünce içini bir arzu dalgasının kapladığını hissediyorsun. Ellerini göğsünün üzerinde gezdiriyor ve vücudunu seninkine yaslayarak seni öpmeye devam ediyor. Kudretli Ayı harekete geçmeye hazır mı?

Thomas denen adam, benim görevimi başarıyla tamamlamam da gerçekten büyük bir rol oynayacak. O eski bir saatçi ve saatlerin kullanımını, nereden temin edebileceğimi iyi biliyor olmalı. Temin etmek derken, zorla almaktan bahsediyorum. Maskemi çıkardıktan sonra iltifatlar almak güzeldi. “Gedhilfe’de kaçak yaşıyorum. O yüzden maske takıyorum ki kimse beni yakalamasın. Sonra Djurat’a postalanmayalım ehehe. Benim için burada çok değerli insanlar var ve onların yanında durmam gerek.” Diyerek cevapladım maske sorusunu. Ardından Thomas’a döndüm. “Ben de tanıştığıma memnun oldum saatçi.”

Jükum bana dönüp planımda ve hayalimde bana her türlü yardımı sunacağını söylüyor ve yapmaya çalıştığım şeye inandığını belirtiyordu. Bunun bir parçası olacaktı. Belki de bu gruba katılmak başıma gelen en iyi şeylerden birisiydi, ben onların bir parçasıydım ve onlar da benim bir parçam. Thomas artık Parça’nın resmi bir üyesi olduğumu söyledikten sonra Jükum bir kutlama yapmak istediğini belirtmişti. Sonrasında ise planlama ve organizasyon işlerine başlayabilirdik. Bu benim için güzel bir plandı, kutlamaları çok severdim ve hayır diyemezdim zaten. Thomas’tan ise davamıza katılması için insan işe alma olasılığını düşünmemiz gerektiğini söylüyordu. Bizimle ne kadar çok kişi çalışırsa, o kadar etkili olabilirdik. “Benim okuldan tanıdığım bir arkadaşım var. Serserinin tekidir, ancak severim onu. O da beni sever, Djurat’ta Polis Memuru iken onun götünü az kurtarmadım. Hatta serseriliğin dozunu aştığını duyduğumda bile duymamazlıktan geldim onun için. Jerat Detgo. Ona ulaşırsam, belki davamda yardımcı olmak Gedhilfe’ye gelebilir. Serseridir falan ama sağlam elemandır, bu uğurda yanımda olacaktır. Ona nasıl ulaşabilirim?” Jerat gerçekten işimize yarayabilir. Hem bir element kullanıcısı, hem de yakın bir dost.

Jükum, Thomas ve ben, bir şeyler içmek dışarıya çıktık. Maskemi suratıma geçirip gezmek ikisinin yanında absürt olsa da risk alamazdım. Şehrin hareketli sokaklarında kısa bir yürüyüşün ardından Narin Rakun yazan bir yere geldik. Kapının önünde Jükum ve Thomas’a döndüm. “Bana Djurat’ta ne diyorlar biliyor musunuz? Kudretli Ayı! Narin Rakun’u görünce aklıma geldi bak.” Mekanın içkili olması güzeldi, Djurat’ın tavernalarının havasını vermese de iyiydi gene de. Jükum ortaya birkaç yemek söyledikten sonra içeceğim şeye karar vermem gerekiyordu. Kocaman bir bardak bira söyledim. Köpüğünün az olmasını da belirttim. “Djurat’ta bir söz vardır, oğlanlar bol köpüklü bira içer, erkekler az köpüklü.” Bu sözümden sonra Thomas girdi araya. Maxwell denen lavuktan bahsetmeye başladı. Arakdaş olduklarını ve ekipteki önde gelen bilim adamlarından biri olduğunu söylüyordu. Diğerlerine nazaran işinin askeri uygularımına daha fazla odaklanıyormuş. Saatçilerden ayrıldıktan sonra onunla bağlantısını kaybetmiş tabii ki, yine de söylentiler duymuş. “O hala saat sahibi. Onun boynunu kıracağımdan emin olabilirsin.”

Jükum ve Thomas ile muhteşem bir gece geçirdim. Ardından eve dönüş zamanı gelmişti benim için. Ne de olsa, Kudretli Ayı’nın karısı da Kudretli bir Dişi Ayı. Onu bekletmek hoş olmazdı. Eve yaklaştıkça kalbim daha da heyecanlanıyordu. Eve girince ilk işim yatak odasına yönelmek oldu, her şeyi uyumadan önce anlatmak istiyordum lakin Frip’in beni baştan çıkartıcı kıyafetlerle bekliyor olması her şeyi suya düşürdü. Pantolonumun içindeki canavar çıkmak için yer aramaya başladı. Adeta kükrüyordu içeride. Frip beni özlediğini söyledikten sonra canavar daha da sinirlenmeye başladı. Kudretli Ayı, canavarı salmaya hazırdı. Ellerini yavaşça Frip’in üzerinde gezdirecek ve uyanmış canavarı sakinleştirmek için pantolonu indirecekti. Yoksa, canavar zaten kendiliğinden yırtacaktı…
► Show Spoiler
Image
GERIR BIREJ
Image
Image
image

Kollarını beline dolayıp onu kendine çekiyor ve ona Kudretli Ayı öpücüğü veriyorsun. Elleriniz birbirinizin vücudunda gezinirken aranızdaki tutku hızla tırmanıyor. Gece, size hem sevginizi hem de paylaştığınız bağı hatırlatan yoğun bir sevgi ile doluyor. Yatakta, Frip'e sarılırken, hayatında böylesine harika bir partnere sahip olduğun için minnettar ve tatmin olmuş hissediyorsun. Gece ilerledikçe vücudunun ağırlaştığını hissediyorsun ve çok geçmeden ikiniz de birbirinize sarılarak huzurlu bir uykuya dalıyorsunuz. Frip ile olmanın rahatlığı ve güvenliği başka hiçbir şeye benzemiyor ve bu an için, bu yaşam için ve bu aşk için minnettar hissediyorsun. Her şeyin en iyisinin burada, kollarının arasında olduğunu bilerek, yüzünde bir gülümsemeyle uykuya dalıyorsun.

Rüyanda kendini karanlık ve ürkütücü bir ormanda buluyorsun. Ağaçlar üzerinde yükseliyor, ay ışığının çoğunu engelliyor ve yere derin gölgeler düşürüyor. Çalıların altından gelen tuhaf sesleri duyduğunda, omurgandan aşağı bir ürperti aktığını hissediyorsun. Sanki bir şey seni takip ediyormuş gibi geliyor ama bakmak için her döndüğünde hiçbir şey göremiyorsun. Arkandaki bilinmeyen dehşetten kaçmaya çalışarak koşmaya başlıyorsun ama ormanın derinliklerine indikçe daha çok kayboluyorsun. Yol gittikçe kayboluyor ve kendini karanlık ve garip seslerle çevrili buluyorsun. Aniden, bir ağacın arkasından bir figür fırlıyor ve jilet gibi keskin dişleri ve kırmızı, parlayan gözleri olan bir canavar ile karşılaştığını fark ediyorsun. Canavar yaklaşıyor, sıcak nefesi yüzünü ısıtırken korkudan felç olmuş gibi hissediyorsun.

Soğuk terler içinde uyanıyorsun. Yanında huzur içinde uyuyan Frip'e bakıyorsun ve bunun sadece bir kabus olduğunu anlıyorsun. Sakinleşmek için birkaç derin nefes alıyorsun ve gözlerini kapatıp tekrar uyumaya çalışıyorsun. Canavarın hatırası zihninde yer ediyor ve huzursuzluk hissini üzerinden atamıyorsun. Sonunda, rüyanın dehşetinin peşini bırakmadığı, huzursuz bir uykuya dalıyorsun.
Off Topic
Konu sonlanmıştır.

Ödüller
Mabi Chüimimuta
• 200 IP
• 1000 PBF
• Kavrama Statı (+1)
Off Topic
Mabi Chüimimuta'nın bireysel konusu 1-3 gün sonra açılacaktır.
Locked

Return to “Æfgrenst”