Re: [Tegin Hentanodan] Düşmüşlerin Yükselişi

Sonunda kapana kısılan rakibimi alt etmeyi başardım. Genelde uzak mesafeden savaşmayı sevsem de arada bir olmak şartıyla yakın dövüşte eğlenceli olabileceğini öğrendim. Tabi gerçek bir savaşta eğlenmek gibi bir amacım yok ama antrenman yaparken ter atmak için güzel bir yöntem. Üstat dövüşümüzü bitirdikten sonra rakibim kötü bakışlar atarak yanımızdan uzaklaştı. Eğer yanımızda üstat olmasaydı yenilgiyi bu kadar kolay bir şekilde kabul edeceğini hiç sanmıyorum. Dövüş bitmesine rağmen hala kendi kendine söylenmesi bu düşüncemi güçlendiriyor.

Dövüş bittikten sonra üstat minik bir konuşma yaparak resmi belgemi imzaladı. Dövüş oldukça zor olmasına rağmen bu sınavı bu kadar erken geçeceğimi düşünmediğim için biraz şaşırdım. Yine de prosedürleri bu kadar erken tamamlayabildiğim için mutluyum. Sonunda mesleğime ve şanlı Himota İmparatorluğunu korumaya geri dönebileceğim. Belgemi aldıktan sonra dışarıda beni bekleyen polis arkadaşlar ile merkeze gittim.

Merkeze vardıktan sonra hızlı bir şekilde yanımdaki memurlar ile bir ofise gittik. İçeri girmek için izin aldıktan sonra kapının arkasında Himota Polis Teşkilatı Başkanı Kobin Rontodi gördüm. Belgeleri ayarlarken yaptığı konuşmadan bu izni çıkarmanın ne kadar zor olduğunu anladım. Zaten imparatorumuzun böyle bir şeyi nasıl kabul ettiğini başlangıçta anlam verememiştim. Anlaşılan perde arkasında dönen olaylar sayesinde buralara kadar gelebildim. Konuşmasını bölmeden dinledikten sonra derin bir nefes alarak "Her şey. Kendimi bildim bileli olmak istediğim şey bu. İmparatorluğumuza elde ettiğim güçlerle destek olup olabildiğince yardımcı olmak istiyorum." diyeceğim.
Image
► Show Spoiler

Re: [Tegin Hentanodan] Düşmüşlerin Yükselişi

Teşkilat Başkanı sözlerini tartıyor. Görünmez bir teraziye oturuyorsun. Yukarı aşağı gidip geliyorsun. Neye karşı tartılıyorsun? Ağır mı gelmen gerek? Yoksa, hafif mi? Hoş bir gülümseme sana karşılık vererek konuyu kapatıyor. "Eğer bu dediklerinde içten isen, ne mutlu bize. Senin gibi bir polis memuru ile çalışmaktan memnun kalacağım. Rozetini takdim edeyim sana. Üniformanı ise aşağı kattan alabilirsin. Eminim meslektaşların sana yardımcı olacaktır. Aramıza tekrardan hoş geldin" Bu bitiş konuşmasının ardından rozetini alıp dışarıdaki iki refakatçine katılıyorsun. Senin için biri asıl diğeri yedek olmak üzere iki üniforma ayarlanıyor. Ardından seni eve bırakıyorlar ve işlerinin başına dönüyorlar. Sonunda tekrardan ait olduğun konuma gelebilmen sevinci ile rahatlıyorsun. Geçmiş geçmişte kaldı. Artık geleceğe bakabilirsin. Yeni bir başlangıç veya kaldığın yerden devam! Ne kadar heyecanlı! Kendinle baş başa güzel zaman geçiriyorken ev telefonun çalıyor. Sen ev numaranı kime verdin ki? Merakla telefona uzanıyor ve kulağına götürüyorsun. Teşkilat Başkanı'ndan duydukların ise hem yeni hem de gergin bir maceranın habercisi oluyor.

"Tegin, rahatsız ettiğim için özür dilerim. Sana söylemeyi unuttuğum bir husus vardı da. Şimdi hatırlayınca hemen arayayım dedim. Geri dönüşünü taçlandıracak süper bir göreve atandın! Özel bir göreve! Bir süredir kayıp olduğunu düşündüğümüz bir kişi vardı. Arama çalışmaları sonuç vermiyordu bir türlü. Genç varisimiz Ten bu çalışmalarımızdan haberdar olunca bizle deneyimlerini ve bilgilerini paylaştı. Görgü tanıkları ile de konuştuk. Elimizdeki vaka kayıp vakasından potansiyel hain vakasına döndü. Bu baya üzücü bir durum. Sen, geleceğin imparatoru ve takımı ile birlikte Sai Nopaodan adındaki potansiyel haini yakalamak ile görevlendirildin. Bu büyük bir onur. Kurucu'ya yakaralım da yakın arkadaşının mantıklı bir açıklaması olsun."
Off Topic
Konu sonlanmıştır.

Ödüller
Tegin Hentanodan
• 200 IP
Off Topic
Bir sonraki konunuz zaman atlaması sonrasında açılacaktır.
Locked

Return to “Gidinpese”