Re: [Ana Kurgu] Pakt Görüşmesi

"Yeter!" Gök gürültüsünden farksız sesiyle haykırarak yuvarlak masanın ortasına yumruğunu indirdi. Yıldırım gibi inen yumruğu masanın ortasını paramparça etti. "Utanın lan kendinizden! Bütün kıtanın önünde kendinizi rezil etmekle kalmadınız aynı zamanda uluslarınızın da utanç kaynağı oldunuz! Hâlinize bakın, çocuk gibi birbirinize laf sokmaya uğraşıyorsunuz! Kral olduğunuza bin şahit ister! Ne cüretle birbirinizin kutsal değerlerine dil uzatıyorsunuz? Tartışmaktan acizseniz terk edin burayı da büyükleriniz halletsin işi! Ayaklar altına aldığınız onurunuzunu toplamadan konuşmaya cesaret dahi etmeyin!"

Sekreter, masaya eliyle birkaç kere vurduktan sonra "Lütfen beni dinleyin!" diyor ve herkes sustuktan sonra sözüne devam ediyor.

"Bu tarz kavgalara lütfen bu ortamda girişmeyiniz. Burada amacımız uzlaşmak, uzaklaşmak değil. Yaşananları olmamış varsayalım ve bir sonraki konuya geçelim lütfen. Bir sonraki ve aynı zamanda son konumuz 'Ülke liderlerinin içişlerinde ve dışişlerindeki tutumları'dır. Bu konuda herkes sadece bir kez söz alabilir. Deith Ozæf ile devam ediyoruz."

"Bana kalırsa Dusha kralı, sayın Toshohe Hafuru ile uzlaşmamız gerekiyor. Bunun dışında kimsede bir problem görmüyorum. Kendisini suçlamıyor ve bakış açısında bir problem görmüyorum ancak kendisi çoğu soruya cevap vermiyor ve karşı saldırı yapmakla yetiniyor. Eminim ki bu dediklerime de bu şekilde karşılık verecektir. Sayın Lüke ve sayın Una kesinlikle işlerinde bir numaralar. Pisan ise... Pisan hakkında söyleyebileceğim negatif bir şey olması mümkün değil. Hem fiziksel, hem psikolojik olarak sağlığıma zararlı olma ihtimali çok yüksek."

"Benim tek düşmanım yokluktur. Onurun yokluğu, saygının yokluğu, değerin yokluğu... Himota Devleti kimseye düşman değildir. İçişleriniz sizi ilgilendirir fakat en basit kanunlara bile uymakta zorlanıyorsanız, o zaman sadece Deith için değil hepinizin sağlığı açısından tehlike arz edeceğim! Biz kum havuzunda oyun oynayan çocuklar değiliz. Kişioğullarının kaderlerinden sorumlu liderleriz. Öyle de davranmak zorundayız. Bir lider olarak sınırlarımız içinde uçan sinekten bile biz sorumluyuz. Durumun ciddiyetine göre hareket ettiğiniz sürece aramızda sorun olmayacak."

"Deith Ozæf'in kötü niyetli bir insan olduğunu düşünmüyorum ve olaylara kendisini ve halkını düşünerek baktığını biliyorum. Bu yüzden kendisine karşı saygı çerçevesinde konuşacağım. Bundan sonra ilişkilerimizi geliştirmek için çalışmalı ve Pakt Birliği'ni güçlendirmeliyiz. Önemli olan ne birimiz, ne bir diğerimiz. Önemli olan hepimiziz. Bunu kavrayabildiğimiz ve uygulayabildiğimiz süre boyunca Pakt Birliği hayatta kalacaktır. Benden bugünlük bu kadar, her birinize teşekkür ediyorum."

Konuşma sırası geldiğinde pas geçmeye karar verdi. Masada olanlar kendisini bir hayli üzmüştü ve konuşacak hali kalmamıştı. Etrafındaki liderleri gözledi ve kendisine karşı merhametli yüz ifadeleriyle karşılaştı. Gördüğü yüz ifadeleri kendisini mutlu etti ve söz hakkını pas geçmiş olsa bile "Sizi seviyorum gençler." demekle yetindi.

"İşlerin tatlıya bağlandığını görmek umut verici. Gerçekten de beraber hareket etmemiz gerekiyor. Bütün kıta bizden daha kaliteli liderler olmamızı bekliyor. Onların beklentilerini karşılamak boynumuzun borcu."

"Pakt Görüşmesi sona ermiştir. Katılan tüm liderlerimize teşekkür ediyorum. Bendeniz Dohimbil Dudbatko, resmi olarak Pakt Görüşmesi'ni sonlandırıyorum. Herkese iyi günler dilerim!"

Böylelikle pek fazla karar alınamayan ve hararetli geçen bir gün sona eriyor. Liderler bir bir ülkelerine dönüyorlar ve yaşadıklarını belirli insanlarla paylaşıyorlar. Her ülke basınında Pakt Görüşmeleri'ne bir hayli yer veriyor ve her ülkede Pakt tezahüratları, Pakt yürüyüşleri yapılıyor. Savaş ve kavgadan uzak bir asrın çocukları Pakt'ın ilerleyişini umutlu bir şekilde izliyorlar ve Pakt Birliği'ni hayatlarının her yerine katıyorlar. Her ülkede aynı dilde, Pakt dilinde aynı cümleler duyuluyor.

"Çok yaşa Pakt Birliği!"
Locked

Return to “Konsey Binası”