Giriş

#1
Öncelikle sitemize hoş geldiniz.

Bu başlık üzerinden size RP evrenimize katılmak için nasıl bir rota izlemeniz gerektiğini anlatacağız. Yazı tabanlı RPG siteleri genellikle varolan bir evreni baz alarak oluşturulduğu için katılmak istenilen evren hakkında az çok bilgiye sahip olunabilir ancak bizim evrenimiz tamamen özgün bir hikayeye sahip olduğundan dolayı her şeyden önce hikayenin en büyük unsuru olan Tarihçe bölümünü okumanızı öneririz. Her ülkenin kendine ait tarihini anlatan bir başlık bulunmaktadır ve ülkeler hakkındaki tüm tarihi bilgiler ülkenin günümüz yapısını şekillendirmiştir. Tarihçe bölümünü okuduktan sonra ülkenin güncel bilgilerini içeren Veritabanı bölümünü de okumanızı öneririz. Karakterinizi oluşturmanızda size en büyük faydayı sağlayacak bölüm Veritabanı bölümüdür. Veritabanı bölümü, her ülkenin güncel bilgilerini ve NPC kütüphanelerini içerir. NPC kütüphaneleri size ülkelerin liderlerini ve teşkilat başkanlarını anlatmak için açılmış başlıklardır. Veritabanı bölümünde okumanızın size yarar sağlayacağı birkaç başlık daha bulunmaktadır. Bu başlıklar aşağıda özel olarak belirtilmiştir. Evrenin yapısı ve karşılaşacağınız insanların düşünce biçimini kavrayabilmek adına bu başlıkları da okumanızı öneririz. Aşağıda belirtilen sıraya göre okumanız evren hikayesini daha iyi kavramanızı sağlayacaktır.

Tarihçe
Veritabanı
Tanrı'nın Kitabı
Dushuma Dini
Söyleşi I.
Evren

Evren hakkında yeteri kadar bilgi aldıktan sonra sıra sistem hakkında bilgi almaya gelir. Karakterinizi oluşturmadan önce Kılavuz bölümünden tüm kılavuzları okumanız gerektiğini düşünüyoruz. Tüm kılavuzlar karakterinizi oluşturabilmeniz için öğrenmeniz gereken bilgiler içerir. Bu kılavuzların her biri önemli bilgiler içerse de Karakter Yaratma Kılavuzu'nun en önemli kılavuz olduğu kanaatindeyiz. Evrenimizin yapısı günümüze aykırı olduğundan dolayı karakterinizi oluştururken dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar Karakter Yaratma Kılavuzu'nda açıklanır. İsim Oluşturma Kılavuzu'ndan karakterinize bir ad soyad bulmayı unutmayın. Siteye oluşturacağınız ad soyad ile kayıt olmanız gerekmektedir.

Kılavuz
Karakter Yaratma Kılavuzu

Tüm gerekli bilgileri edindikten sonra karakterinizi Yaratılış bölümünden oluşturabilirsiniz. Karakter Yaratma forumunun içinde karakterinizi oluştururken dolduracağınız Karakter Yaratma Kartı bulunur. Bu kartı doldurup Karakter Yaratma forumunun içinde karakterinizin adı ve soyadı formatında başlık açabilirsiniz. Lütfen başlığınızı Karakter Yaratma içinde bulunan ülke alt forumlarında değil, Karakter Yaratma forumunun içine açmaya özen gösteriniz. Karakterler onaylandıktan sonra başlıkları adminler tarafından ülke alt forumlarına taşınacaktır. Karakterinizde bir yanlış olmadığı takdirde karakteriniz adminler tarafından onaylanacaktır.

Yaratılış
Karakter Yaratma Kartı

Karakteriniz onaylandıktan sonra yapmanız gereken ilk iş, Karakter Evrimi forumunda [Evrim] Ad Soyad formatında başlık açıp seçtiğiniz element içindeki 4 stilden seçeceğiniz 2 stili gerekli formu doldurarak eklemektir. Seçtiğiniz stiller için herhangi bir puan harcamayacağınızdan ötürü bu başlık için adminler tarafından bir onay mesajı atılmayacaktır. Sadece 2 stil seçebileceğinizi unutmayın. Evrim başlığınızı oluşturduktan sonra ise Karakter Yaratım Kartı başlığında bulunan Karakter İmza Formu'nu doldurup imzanıza eklemeniz gerekmektedir.

Karakter Evrimi
Karakter Evrim Kartı
Karakter İmza Formu

Sitede tüm bunları gerçekleştirdikten sonra yapacağınız şeylerin sırası tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Karakteriniz hikayesine 500 Pakt bofu (PBF) ile başlayacağı için Satımevi forumundan eşya satın alabilir veya Üretim forumundan kendi eşyalarınızı üretebilirsiniz. Bağlar ve Otobiyografi forumlarını inceleyip nasıl işledikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Site açıldıktan kısa bir süre sonra Karakol forumunda ilk vakalar açılacak ve bu forumdan vakalara katılabileceksiniz. Rütbeniz gereği sadece kendi ülkenizde bulunan vakalara katılabildiğinizi unutmayın. Son olarak Kurgu forumundan sitenin sürekli olarak ilerleyen güncel kurgusuna ulaşabilirsiniz.

Satımevi
Üretim
Bağlar
Otobiyografi
Karakol
Kurgu

Arada Muhabbet ve Serbest Kurgu forumlarına da uğramayı unutmayın. İyi RP'ler dileriz!
Locked

Return to “Kılavuz”