[Ana Kurgu] Doğuda Kara Gün II

#1
Sabah 05:00
"Başkan Asgama onbeş dakikaya açıklama yapacakmış."

"Yapsın yapsın... Yata'yı da aldık, bu ülke bizim."

"O kadar hızlı davranmamak lazım be gülüm. Her an her şey değişebilir."

"Evet, her şey değişebilir. Ama her şeyi değiştirebilecek tek bir kişi var. O da Endud Asgama."

Endud, önünde toplanan askerleri tek tek selamlıyor ve yayın yapılacak olan kameranın önüne geçiyor. Şapkasını çıkarıyor ve kravatını düzeltiyor. Paltosunu oturduğu sandalyeye asıyor ve içtiği sigarasını yere atıp botuyla söndürüyor. Kameramanın '3, 2, 1' gerisayımını duyduğunda ise gözlerini kameraya kilitliyor ve yayına girildiği anda konuşmaya başlıyor.

"Yüce halkım, sizleri selamlıyorum. Sabahın erken saatlerinde sizlere çeşitli müjdelerle seslenmek benim için bir onurdur. Şu an 7 şehrin elimizde olduğunu biliyorsunuz. Bizi destekleyen yurttaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinize söylemek isterim ki Yata artık bize ait. Ülkemizin güzel başkenti Yata'yı Pakt'ın faşist işgalinden kurtardık. Bundan sonra Yata, Tihami halkı tarafından yönetilecek. Yarın itibariyle ülkenin kuzeyine açılmayı planlıyoruz. Yavaş yavaş ülkenin tamamı bize ait olacak. İkinci olarak Tihami Cumhuriyeti'nin resmi bayrağını değiştirdiğimizi bilmenizi isterim. Yeni bayrağımız elimizde olan şehirlere birkaç saat içinde asılacak. Bizi Pakt'tan daha iyi yansıtan şanlı bayrağımıza çok yakında her biriniz ulaşacaksınız. Üçüncüsü, Tihami Paktçılık Partisi'ni ve Doğa Partisi'ni resmi olarak kapattığımızı da buradan duyurmak istiyorum. Pakt destekçisi hainlerin bu ülkede yeri yoktur. Bizler, bu işi savaş alanında değil, masada halletmek istiyoruz. Bunun aksini isteyen gaddar Pakt destekçilerini son kez masa başında bir antlaşma imzalamaya davet ediyoruz. Davetimizi kabul etmemeniz durumunda başınıza geleceklerden biz sorumlu değiliz. Gün, hesaplaşma günüdür. Pakt'ın bize neredeyse 50 yıldır çektirdiklerini arkamızda bırakacak ve ülkemizi göklere taşıyacağız. Sağlıcakla kalın, yüce halkım."


Image

Sabah 06:00
Yeni bayraklar 7 şehrin tamamında dalgalanıyor. Dudshes destekçisi sivil polisler olayı değerlendirip Pakt'ı bilgilendirmeye devam ediyor. Pakt Birliği ikinci bir acil toplantıya karar veriyorlar ve tüm liderler tekrardan buluşuyor. Tihami'nin güncel durumunun değerlendirildiği toplantıda Yata geri alınmadan bir antlaşma yolunda ilerlenemeyeceği vurgulanıyor. Ülke içinde Pakt karşıtı direniş askerlerinden saklanan Tihami Başbakanı Stefaw Dudshes de bu toplantıya katılma şansına sahip oluyor. Toplantı sonu belirli kararnameler çıkıyor ve bir saat içinde harekete geçilmesi gerektiği söyleniyor.

• Pakt'ın tüm ülkeleri Yata'ya 200'er asker yollayacaktır.
• Yata geri alınmadan herhangi bir antlaşma imzalanmayacaktır.
• Tihami'nin toprak bütünlüğü yüksek önem taşımaktadır.
• Stefaw Dudshes'in Başbakanlık rütbesi kesinlikle korunacaktır.
• Endud Asgama yurda ihanet suçundan yargılanacaktır.
• Asgama destekçisi yüksek rütbeliler yurda ihanet suçundan yargılanacaktır.


Tüm bunlar olurken Asgama korumalarıyla başkente gidiyor ve Yata'nın merkezinde bir geçit töreni düzenliyor. Bu geçit törenine 500'den fazla vatandaş katılıyor ve her birinin Asgama destekçisi olduğu tavırlarından belli oluyor. Asgama, tören sonrası tekrar bir konuşma yapıyor ve yeni Tihami bayrağının en büyüğünü meclis binasının önünde dalgalandırıyor. Asgama'nın adamları Yata'nın kuzey sınırına doğru ilerlemeye başlıyor.


Image

Sabah 07:00
Pakt için çalışan tüm askerler Yata'nın kuzey sınırında konumlandırılıyor. Buna dahil olan tüm polis memurları ve profesyonel askerler bölüklere ayrılıyor ve Yata'yı işgalden kurtarmaya hazırlanıyorlar. Bunun üzerine Yata'nın kuzey sınırına doğru harekete geçen Asgama destekçisi polis memurları ve askerler yeni üretilmiş teknolojik silahlarını kullanmaya karar veriyorlar. Adaletin izi gözükmeyen bir savaşın içerisine doğru ilerleyen iki taraf Yata'nın kaderini belirlemeye hazırlanıyor.


Image
Locked

Return to “Kurgu”

cron