Re: [Wændz Neidthad - Ana Kurgu] Yangın

"Tanıştığıma memnun oldum Wændz." Gam, gülümsüyor ve gökyüzüne bakmaya başlıyor. "Biliyor musun, Djurat'ta polisim. Element kullanıcısıyım, Neon elementine sahibim." dedikten sonra eliyle küçük bir yeşil neon ışını oluşturuyor ve sana bakıp tepkini ölçüyor. Hemen ardından oluşturduğu ışını yok edip ayağa kalkıyor. "Neyse, ben artık gideyim. Tanıştığıma memnun oldum." Yolun sağ tarafına doğru yürümeye başlıyor. Ona çaktırmadan bakıyorsun ve birkaç kere arkasına döndüğünü fark ediyorsun. Çok geçmeden geri dönüyor ve "Şey, yakınlarda bir karaoke bar varmış, gitmek istiyordum. Belki sen biliyorsundur, bana gösterir misin?" diye soruyor. Bahsettiği karaoke barı çok iyi biliyorsun ve az da olsa vakit öldürmen gerektiği için teklifini kabul ediyorsun. Gam ile birlikte parktan ayrılarak birkaç sokak ötesindeki popüler karaoke bara doğru yola çıkıyorsun. Etrafta yoğun bir şehir trafiği ve cıvıl cıvıl bir kalabalık var. İnsan selinin arasından sıyrılarak barın önüne varıyorsunuz. Dışarıdan bakıldığında, barın neon tabelası parlak bir şekilde "Reithen Karaoke" yazısını yansıtıyor. İçeri girdiğinizde hafif karartılmış bir salon ve arkadan yükselen hafif müzik sesleri sizi karşılıyor. Karşılama masasına yöneliyorsunuz. Genç ve enerjik bir çalışan size gülümseyerek yaklaşıyor. "Hoş geldiniz! Bugün için özel bir oda mı arıyordunuz yoksa genel alanda mı kalmak istersiniz?" diye soruyor. Gam, daha özel bir deneyim için özel bir oda talep ediyor. Çalışan, size bir oda anahtarı veriyor ve içeriye doğru yönlendiriyor.

Odaya giriyor ve kapıyı arkanızdan kapatıyorsunuz. Oda, yumuşak led ışıkları ve rahat koltuklarla donatılmış durumda. Duvarlarda çeşitli müzik ikonlarının posterleri asılı, en önemlisi ise Gedhilfeli hiperstar Molchut Serthad. Her ikiniz de bir an olsun rahatlayıp etrafa bakındıktan sonra, şarkı seçimine geçiyorsunuz. Gam, şarkı seçim ekranına yaklaşırken, enerjik bir şekilde parmaklarını şıngırdatıyor. "İşte, şimdi eğlenceli kısma geldik." diye gülümseyerek başlıyor ve ekranı dikkatle inceliyor. Kısa bir süre sonra "Ah, bu harika olacak." diyerek bir şarkı seçiyor. Ekranın parlak ışığı altında, 'Sokaklarda Sen' yazısını işaret ediyor. "Meydancılar dinler misin hiç? Bu şarkıyı seçtim çünkü herkesin bir şekilde bu şarkıya katılması gerek, değil mi?" diyor ve mikrofonu eline alırken sana bakıyor. Müziğin başlamasıyla birlikte Gam, Meydancılar grubunun solistinin ikonik tonunu taklit ederek şarkıya giriş yapıyor. Şarkının operatik bölümüne gelindiğinde, Gam, dramatik bir şekilde el hareketleriyle şarkıya eşlik ediyor ve bir yıldız edasıyla odayı dolduran melodiyi sahipleniyor. Şarkının sonlarına doğru, Gam, mikrofonu havaya kaldırıyor ve son nakaratı güçlü bir şekilde söylüyor. Müzik durduğunda, yüzünde büyük bir memnuniyet ifadesiyle, mikrofonu masanın üzerine bırakıyor ve sana dönerek "Sıra sende. Senin seçimin ne olacak?" diye soruyor. Sonra da utangaç bir yüz ifadesiyle "Ben normalde Gedhilfçe dilini bu kadar iyi bilmiyorum, bu şarkıyı çok dinledim de, ezberledim sanırım." diyor.

Şarkı seçme sırası sende olduğu için listeye bakıyorsun.
► Show Spoiler

Oh, hayır... o bir polismiş... Ne yapmalıydım bilemiyordum ama dışarı karmaşık duygularımı yansıtmamaya çalışıyordum. Neon elementine sahip olduğunu yaptığı ufak gösteriyle de göstermişti. Yüzümde kuşkulu ve biraz da köşeye sıkışmışlık dolu ifadeyle gösterisini izleyebilmiştim. İçimden lanet etmek istemiştim ancak yalnızca biraz düşününce o yalnızca bir polisti. Bu imkansız bir durum değildi. Farklı figürlerden biri de olabilirdi. Bu nedenle biraz daha kendimi akışa bırakmak istiyordum.

Yakınlarda karaoke bar olduğunu söylediğinde söylediği yeri anımsamıştım. Evet, orası iyi bildiğim bir yerdi. E madem böyle eğlenceli bir yere götürmek istiyor, gideyim bari ne olacak ki?

Parktan ayrılıp şehrin yoğunluğuna dönüyorduk. Kafamda düşünceleri toparlamak yerine düşünceleri dağıtmak istiyor ve farklı düşüncelere dalmadan, bildiğim çevrede emin adımlarla ilerlemeyi tercih ediyordum. Bara girdiğimizde genç ve enerjik bir çalışan özel bir oda mı yoksa genel alanda mı kalmak istediğimizi sormuştu. Gam durduk yere özel bir oda talep ettiğinde bir anda işler değişmeye başlamıştı. Ne oluyor Gam, daha tanışalı yarım saat olmadı beni odaya kapatıyorsun?! Genel duruş ve tavrından tehlikeli biri olmadığını düşünüyor olsam da bana danışmadan böyle bir hamle yapması pek hoşuma gitmemişti. Ne kızlar var böyle götürülüp sonra başlarına neler geliyor! Ne yapıyorsun Gam sen bir polissin!

Yeterince güçlü olduğum için tereddütlerimden arınıp bu tercihin karşı olumsuz bir tepki vermiyordum. Odaya gidip kapıyı arkamıza kapattığımızda ise bilindik rahat ortamla iyice kendimi salıyordum. Şarkı seçeneklerine bakınıyorken Gam aradığını bulmuş gibiydi. İlk gösteriyi o yapacak olması enerjisini biraz daha tanımam için bir fırsata dönmüştü. Meydancılar'ı seçmişti. Açıkçası bilmiyordum. O yüzden iki elimi hafifçe yana açıp "Merakla dinlemek istiyorum" dedikten sonra performansını izlemiştim bir an olsun gözümü ayırmadan. Bitirdikten sonra ayağa kalkıp alkışlayorken "Harikaydı! Bugünlük böyle bir enerji beklemiyordum, harika! Dile bu kadar hakim olmasan bile şarkıdan anlıyormuşsun ne olacak canım" diyordum. Ardından listeye bakıyor ve şöyle bir kurcaladıktan sonra hafif bir kararsızlığa düşüyor ve zaten burnum boka batmış bari enerjiyi yükselteyim diyerek Molchut Serthad - Aya Benzer'i seçiyordum. Ayakta kendime rahatça hareket edebilecek bir konuma geldikten sonra "Gülmek ve eğlenmek serbest!" demenin ardından müziği başlatacak ve şarkının bütün enerjisi ve şarkıcının o manyak danslarını da taklit ederek şarkımı Gam'a söyleyecektim. Çok eğlenceli olacak!
► Show Spoiler

Seçtiğin şarkıyı söylemene az kaldı. Tamam, başlıyoruz. Odaklan. Hız. Ben hızım. Bir kazanan, kırk iki kaybeden. Ben kaybedenleri kahvaltı niyetine yerim. Kahvaltı? Belki de kahvaltı yapmam gerekirdi. Kahvaltı bana iyi gelebilirdi. Hayır, hayır, hayır, odaklan. Hız. Hızlıdan daha hızlı, çabuktan daha çabuk. Benim adım Wændz. Hız. Ben Wændz Neidthad'ım. Kendini deli gibi motive ettikten sonra mikrofonu eline alıyorsun ve şarkıyı söylemeye başlıyorsun. Molchut Serthad'ın ikonik danslarını da yapmaktan çekinmiyorsun. Sen adeta bir starsın. Sen stardan da ötesin, sen manyaksın. Ve inan bana, sahip olduğun sıradan şeylerin değerini bilmelisin.

Şarkı bittikten sonra Gam ayağa kalkıyor ve seni alkışlıyor. "İnanmıyorum ya, bu kadar iyi söylemeni beklemiyordum! Molchut Serthad kıskansın, bu ne böyle? Mükemmeldi." Birkaç kere bu etkinliğin tekrarını yapıyor ve eninde sonunda kalkmaya karar veriyorsunuz. Binadan çıkıyor ve etrafa bakınıyorsunuz. Gam iyice gerinip "Bugün için çok teşekkür ederim Wændz, çok güzel vakit geçirdim. Tanıştığıma da çok memnun oldum." diyor. Hemen ardından kızarıyor ve "Şey, ev telefonunuzun numarasını alabilir miyim? Ben de eve gittiğimde ararım, belki konuşuruz diye. Yani istersen." diye soruyor utangaç bir tavırla. Siz aranızda gülüşürken gür sakallı, kısa saçlı ama yapılı bir adam size doğru yaklaşıyor. "Gençler, selam. İki dakikanızı alabilir miyim?" Gam şaşırıyor ve "Tabii, buyrun?" diye soruyor. Adam gülümsüyor ve sizi yakınlarda bulunan bir binaya davet ediyor. Adamla birlikte ayak uydurup yürümeye başlıyorsunuz ve binayı görüyorsunuz. Bina, diğer binalardan farkı olmayan klasik bir Gedhilfe apartmanı. Gam'ın şüphelendiğini görebiliyorsun ama yine de eninde sonunda binaya girmeye karar veriyorsunuz. Binaya adım attığınız anda ortam değişiyor, bir anda teknolojik aletlerle karşılaşıyorsunuz ve ne olduğunu bilmediğin bir sürü farklı cihazla iç içesiniz. Adam size doğru elini uzatıyor ve "Sonunda ikinizle de tanışabildim. Ben Maxwell Fahrner, tanıştığmıza memnun oldum. Siz de Wændz Neidthad ve Gam Pütchaküma olmalısınız, değil mi?" diye soruyor. Gam şaşırıyor ve "Maxwell mi? Daha önce böyle bir isim duymamıştım. Pardon ama biz neredeyiz şu an?" diye soruyor. Maxwell ise "Size doğduğunuzdan beri yaşadığınız bu topraklarla ilgili bir sırrı anlatmaya geldim. Dünya gezegenini duymuş muydunuz?" diye soruyor. Sen, neyden bahsettiğini biliyorsun ancak Gam'ın hiç haberi olmadığı halinden belli oluyor. Max, Dünya gezegeninin Ingenium adlı gezegeni bir proje olarak oluşturduğunu, bu proje kapsamında herkesin birer deney olduğunu ve zamanı gelince tükenmekte olan Dünya'dan çıkıp buraya geleceklerini anlatıyor. Dünya gezegeninin sizleri sadece kullandığını, Observer adında bir insan grubunun var olduğunu ve bu insanların bu proje kapsamında Ingeniumlu insanları kaçırdığını anlatıyor. Kendisinin de eski bir Observer olduğunu söylüyor ve artık Ingeniumlulara yardım ettiğini belirtiyor. Her şeyin sonunda ise size bir teklif yapıyor. "Sizi İkinci Kıta'da bulunan karargahımıza götürmek isterim. Şu anda Mutlak Son adlı bir ekip ile birlikte çalışıyoruz. Wændz, bu ekibin içinde senin gibi Gedhilfeli olan üç kişi daha var. Livei, Thrao ve Friks. İsterseniz karargahımıza gidebiliriz ve size her şeyi daha net bir şekilde anlatıp sizden ne istediğimi açıklayabilirim." İşte bu senin için de yeni bir durum. Malum, ikinci bir kıtanın varlığından senin de haberin yoktu. "İkinizi de uzun zamandır takip ediyoruz. Ne kadar güçlü olduğunuzu, potansiyelinizi biliyoruz. Bunu gerçekten kendi iyiliğiniz için kullanmanız gerektiğini düşünüyoruz. O yüzden size ulaşmaya karar verdik." Gam'ın dili tutulmuş gibi görünüyor, hiçbir şey söylemiyor.
Post Reply

Return to “Diğer Bölgeler”